Siekdami Pipelife klientams pagerinti naršymo kokybę, tinklapyje naudojame slapukus. Tęsdami naršymą svetainėje, sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau apie slapukus skaitykite privatumo politikoje.Close

PP PRagma ir PP raineo vamzdžių montavimas


Pagal rekomendacijas įrenga Pipelife lauko nuotekų sistema veiks sklandžiai ir ilgą laiką.

PP Pragma ir PP Raineo vamzdžius montuokite vadovaudamiesi standarto LST EN 1610 "Nuotakyno tiesimas ir bandymas" reikalavimais.

Tranšėjos pjūvis


Tranšėjos įrengimas

Tranšėja turi atitikti LST EN 1610 standarto 6 dalies reikalavimus. Tranšėjos plotis apskaičiuojamas atsižvelgiant į jos gylį (H), klojamo vamzdžio skersmenį (DN/OD), reikalingą erdvę darbui (A ≥0.4m) bei kampą (β), sudarytą iš tranšėjos pagrindo ir sienelės.

Saugumo sumetimais laikykitės tranšėjos sienelių nuolydžių reikalavimų arba sutvirtinkite  jas specialiomis atramomis.

Tranšėjos dugnas turi būti išlygintas, be akmenų. Jei iškastos tranšėjos pagrindas netinkamas vamzdžių klojimui, skaičiuojant jos gylį reikia atsižvelgti į išlyginamojo sluoksnio storį.

Tranšėjos pagrindas

Tranšėjos pagrindo įrengimo reikalavimai aprašyti  LST EN 1610 standarto 5.3 dalyje.

Prieš montuojant vamzdžius tranšėjos pagrindas turi būti sutankintas.

Priklausomai nuo esamo grunto rūšies, vamzdžius galima kloti:
- į natūralų gruntą - natūralus pagrindas;
- suprojektuoti po vamzdynu atitinkamą sutvirtinimą – sutvirtintas pagrindas.

Tranšėjos pagrindo konstrukcijos
Pirmojo tipo tranšėjos pagrindas tinkamas bet kokiu vamzdyno montavimo atveju visų skersmenų ir formų vamzdžiams. Svarbu, kad vamzdžiai per visą savo ilgį tolygiai remtųsi į tranšėjos pagrindą. Jei projekte nenurodyta kitaip, išlyginamasis sluoksnis a turi būti ne mažesnis negu 100 mm normaliomis grunto sąlygomis arba ne mažesnis negu 150 mm, jei gruntas kietas ar akmenuotas. Viršutinio sluoksnio b storis nurodytas projekto reikalavimuose. 

Jei natūralus gruntas yra vienalytis, santykinai minkštas ir smulkios granuliometrinės sudėties, vamzdžiai gali būti klojami tiesiog į griovio dugną (2 tipas), prieš tai jį suformavus ir tinkamai paruošus. Montuojami vamzdžiai per visą savo ilgį turi tolygiai remtis į pagrindą. Sluoksnio b storis nurodomas projekto reikalavimuose.

Trečiojo tipo tranšėjos pagrindas pavaizduotas paveikslėlyje žemiau. Šis dugno paruošimo variantas galimas, kai natūralus gruntas yra vienalytis, santykinai minkštas ir smulkios granuliometrinės sudėties. Pagrindas turi būti išlygintas, o vamzdžiai remtis į jį per visą savo ilgį. Sluoksnio b storis nurodomas projekto reikalavimuose.
Jei natūralus gruntas yra silpnas, pvz., durpės ar dumblas,  tranšėjos pagrindą reikia sutvirtinti. Populiauriasias sutvirtinimo būdas - natūralaus grunto keitimas kita, labiau apkrovą laikančia medžiaga: smėliu, žvyru ar hidrauliškai surišta medžiaga.


PP Pragma ir PP Raineo vamzdynų montavimas

PP Pragma ir PP Raineo vamzdžus reikėtų kloti pradedant nuo žemiausio tranšėjos taško. Svarbu, kad moviniai galai būtų orientuoti prieš srovę. Jungdami vamzdžius, guminę tarpinę sutepkite specialia montavimo pasta.

Montavimo darbus atlikite atsižvelgdami į projekto dokumentuose nurodytus reikalavimus.

Bet koks nuolydžio pokytis išgaunamas keičiant tranšėjos pagrindo nuolydį, užtikrinant vamzdžiams atramą per visą jų ilgį. 

Minimalūs gravitacinių sistemų nuolydžių reikalavimai nurodyti statybos techniniame reglamente STR 2.07.01:2003 "Vandentiekis ir nuotekų šalintuvas. Pastato inžinerinės sistemos. Lauko inžineriniai tinklai".

Tranšėjos užpilymas

Tiek šoninio, tiek viršutinio apibėrimo gruntas turi atitikti standarte LST EN 1610 nurodytas charakteristikas.

Gruntą tankinkite remdamiesi projekto dokumentuose nurodytomis instrukcijomis.

Pirmieji užpildymo sluoskniai takinami rankiniu būdu. Mechaninį sutankinimą galima pradėti, kai užpildas bent jau 300mm sluoksniu dengs vamzdžio viršų. 
 
 
 
Spausdinti

Į viršų